Efektywne Przywództwo w biznesie -konferencja 2016


 

Konferencja „Efektywyne Przywódzwto” 360 Smart Business Consulting 2016 - relacja z wydarzenia.

 

22.01. 2016 roku w Warszawie w hotelu Airport Okęcie odbyła się konferencja „Efektywne Przywództwo” dotycząca zagadnień przywództwa w firmach, zarządzania zespołami.
 

Organizatorem spotkania była firma 360 Smart Business Consulting. W konferencji wzięło udział ponad 300 firm z całej Polski. Poniżej w artykule znajdą Państwa opis poszczególnych wystąpień jak i samej konferencji.
 

Pierwszym prelegentem był były dowódca jednostki specjalnej GROM gen. Roman Polko.
 

Wykład dotyczył zagadnień związanych z budowaniem zespołów, zarządzania pracą poszczególnych ludzi oraz przywództwa samego w sobie. Poruszone były w nim kluczowe kwestię związane z pracą z ludźmi oraz sytuacje z jakimi może spotkać się przedsiębiorca w biznesie.

Zdaniem prelegenta przywódca to przede wszystkim osoba: dobrze znająca samego siebie, nie bojąca się podejmowania wyzwać, kierująca się intuicją oraz budująca efektywne zespoły.
 

Gen. Polko wyraźnie podkreślił jak bardzo ważna powinna być odpowiedzialność i dobra komunikacja w pracy każdego dowódcy. Lider ma być przede wszystkim osobą stanowczą i konkretną w swych działaniach (kładącą nacisk na skuteczność).

Sam wykład został bardzo dobrze i profesjonalnie opracowany. Wszystkie slajdy zostały bardzo trafnie dobrane do tematyki konferencji.

efektywne przywództwo konferencja

Kolejne wykłady zostały poprowadzone przez Panią Joannę Malinowską Parzydło (wystąpienie, opracowane w bardzo dojrzały i klarowny sposób dotyczyło zagadnień przywództwa w korporacjach oraz sposobów skutecznej komunikacji z podwładnymi) oraz przez Panią Iwonę Majewską Opiełkę (Lider i przywództwo prawdziwie efektywne).
 

Przy okazji chcielibyśmy polecić wam książkę „Sprzedaż i charakter” gdyż jest to jedna z najlepszych na rynku pozycji dotyczących pracy w sprzedaży i zarządzania zespołami handlowymi.
 

Zdaniem kolejnej osoby – Pana Marcina Sebastiana Rogowskiego ważne jest, aby liderzy i przywódcy w firmach wdrażali: zdyscyplinowane myślenie i zdycyplinowane działanie. Lider to osoba musząca świetnie znać siebie i sięgać do swoich pokładów. Główne przyczyny upadku lidera to: pycha, zarozumiałość oraz brak pokory.
efektywne przywództwo konferencja

Świetne, emocjonalne i bardzo osobiste przemówienie (nagrodzone owacją publiczności) wygłosił Pan Marcin Juchniewicz (tytuł: Algorytm przywództwa, czyli manager na drodze do doskonałości). Zdaniem prelegenta prawdziwy lider myśli i działa długofalowo, eliminuje ze swych działań lęk oraz buduje biznes podążając za swoją pasją. Marcin Juchniewicz trafnie zauważył, że samo pojęcie przywództwa jest bardzo szerokie w pewnym sensie jest “Świętym Graal'em.
 

Dalszą preelekcja dotyczyła 10 Nawyków Przywódcy, a wygłosił ją Pan Marek Skała. Bardzo ciekawie opracowany wykład – przedstawiał najważniejsze elementy przywództwa w oparciu o sceny z filmu „Gladiator”. Prawdziwy lider i przywódca to połączenie roli gospodarza, władcy i wojownika. W swym wykładzie zwrócił uwagę na dwa kluczowe elementy: budowanie autorytetu wśród podwładnych oraz znajomość gry przeciwnika.
efektywne przywództwo konferencja

Ocena konferencji. Czy warto?
 

Trzeba przyznać, że sama konferencja została przygotowana w sposób bardzo profesjonalny. Na szczególną uwagę zasługuje dobór prelegentów oraz tematyka ich wystąpień. Choć „przywództwo” to zagadnienie dosyć szerokie to sami prelegenci nie dublowali tematu swoimi prezentacjami -a wręcz przeciwnie – przedstawiali zganienie w sposób unikalny widziany z własnej perspektywy.
 

Bardzo efektownie dobrano oprawę audio-wizualną konferencji. Wszystkie slajdy i filmy prezentowano w czytelny sposób, bez opóźnień na dwóch telebimach na sali wykładowej.
 

Dużym atutem konferencji była również możliwość osobistej rozmowy z prelegentami, bez konieczności wykupowania droższych biletów, co często ma miejsce w przypadku podobnych eventów.
 

Sama tematyka, wykłady i dotyczą zawierały wiedzę przydatną nie tylko dla osób pracujących na kierowniczych stanowiskach w firmach zagranicznych, ale również dla właścicieli firm i przedstawicieli handlowych.
 

Wiedza zaprezentowana na konferencji ma charakter praktyczny I została przekazana w bardzo czytelny zrozumiały sposób. Same bilety został opracowane w naprawdę przystępnych cenach zważywszy na wysoki poziom konferencji.
 

Na koniec w imieniu naszej firmy chcielibyśmy szczególnie podziękować Pani Karolinie Matysiak za terminowość, słowność i proaktywną postawę na konferencji.
 

Zespół Biznes-Trader.pl

Polecane

Reklama