IFA 2016 Berlin- relacja z targów.

                                                                          IFA 2016 Berlin - relacja z targów.         
                                                  IFA Berlin 2016
 

Targi IFA (niem. Internationale Funkausstellung) to impreza, która co roku odbywa się na terenie berlińskich targów. Sam obiekt (o dosyć futurystycznym wyglądzie), na których odbywają się targi mają powierzchnię 160 000 m2 i składają się z 26 hal. Dodatkowo na targach odbywają się konferencje w wybudowanych w 2014 roku budynku City Cube. Targi posiadają 4 wejścia dla zwiedzających i dojechać do nich można swobodnie komunkacją miejską praktycznie z każdego zakątka Berlina.

Tematyka targów to elektronika użytkowa, technologie oraz narzedzia dla biznesu oraz klientów prywatnych (B2C). Początkowo targi odbywały się co dwa lata, ale od 2011 roku impreza odbywa się corocznie, gromadząc za każdym razem ponad 200 000 odwiedzających.

Impeza ta jest szczególną okazją do zapoznania się z nowinkami świata techniki, sprzętu RTV, audio, gadżetów elektronicznych, smartfonów, jak i technologii, które można zastosować w firmach. Choć prezentowane sprzęty nie zawsze są nowością na rynku to jednak same targi umożliwiają zapoznanie się z wieloma modelami jednocześnie (zwłaszcza tymi z najwyższej półki) oraz z nadchodzącymi zmianami w urzadzeniach.

       
                                                        IFA Berlin Messe Building

Na samych targach można spotkać przedstawicieli największych graczy na świecie, zarówno lokalne firmy elektroniczne, jak i dostawców sprzętu z Azji. Same hale na targach pogrupowane są według tematyki oraz nazw firm (obiekt jest duży, ale poruszanie się po nim jest bardzo intuicyjne).

Co nowego na targach?

Poniżej zamieszczamy relacje z imprezy z 2016 roku – najciekawsze części i urządzenia jakie można było zobaczyć na tegorocznej edycji. Najpierw o bardziej niszowych firmach:

                                             Insta360 Berlin IFA

Firma Insta360.

Ciekawym urzadzeniem zaprezentowanym na targach były kamery firmy Insta360. Umożliwiają one wykonanie zdjęć, filmów i streamingu panoramicznego. Urządzenie, które podłącza się do smartfona wykonuje w pełni panoramiczne zdjęcia – śwetne na konferencje, imprezy oraz podróże. Dostepne są kamery do urzadzeń Apple oraz HTC. Firma w swoim asortymencie posiada również kamery 4K, które można podłączyć do smartfonów.

Xpump- Embrace Audio Lab

Urządzenie, które można podłączyć do laptopa, telewizora lub pendrive'a przetwarza sygnał i zmienia go w wysokiej jakości dźwięk przestrznny. Świetnie zaprojektowane, niewielkich rozmiarów urządzenie, którego można używać zarówno w domu, jak i w podróży do przenośnych odtwarzaczy. Za jedyne 119$ można podłączyć je do komputera i cieszyć się naprawdę wysokiej jakości dźwiękiem zarówno w filmach, jak i grach komputerowych. Więcej informacji o urządzeniu znajdziecie na stronie Kickstartea oraz na oficjlnej stronie produktu http://xroundaudio.com/

XYZ

Firma z Chin zaprezentowała przenośne scanery 3D pozwalające skanować przedmioty i ludzi oraz wgrywać ich do poszczególnych programów jako gotowy model trójwymiarowy. Urzadzenie świetnie sprawdza się w świecie mody oraz w drukarkach 3D.

Sony

Japońska firma zaprezentowała najnowsze smartfony Xperia oraz technologie jakie rozwija w swoich flagowych telewizorach. Na targach była możliwośc przekonania się jak działa zestaw najnowszego kina domowego w dedykowanych do tego pomieszczeniach oraz nowe prototypy urzadzeń (np. urzadzenia rozpoznające bryły i mogące wyświetlać na nich przedmioty i wizualizacje – świetne dla branży projektowej).
 

                                                Samsung on IFA 2016 Berlin

Samsung – najnowsze modele telewizorów.

Na IFA 2016 szczególnie wyróżniała się firma Samsung. Zaprezentowała wiele nowych urządzeń oraz technologii, które można stosować w biznesie. Urządzeniem szczególnie interesującym klientów był Samsung S7 Note oraz Samsung Gear VR (rzeczywistość wirtualna).

Zacznijmy od samego urządzenia – nowy smartfon posiada nie tylko potężny procesor, ale również technologię Samsung Knock pozwalającą zabezpieczać treści poprzez zczytywanie źrenicy oka.

Aparat wyposażony jest w kamerę oraz wygodny ekran dotykowy. Umożliwia również wykonywanie wielu zdjęć poprzez przytrzymanie przycisku aparatu oraz wyposażony jest w dedykowany długopis chowany w bryle telefonu. Ma również wbudowany wyświetlacz o bardzo dużej rozdzielczości oraz świetnie zaprojektowaną obudowę.

Największym zainteresowaniem na stoisku oprócz smarfonów cieszyły się gogle Samsung Gear VR, a ściślej rzecz biorąc symulatory umożliwiające przetestowanie ich w praktyce. Na samych targach firma zamieściła możliowość wypróbowania ich na symulatorze jazdy na rowerze, pływania kajakiem, jazdy rollercosterem w Kalifornii oraz skoków na bungee do wnętrza wulkanu.
Same symulatory bardzo zainteresowały uczestników, którzy tłumnie ustawiali się w kolejkach do ich testowania.

                                                  Samsung Dolby Atmos IFA

Firma zaprezentowała również wiele telewizorów opracowanych w technologi Quantum Dot |(kropek kwantowych). Jakość obrazu, kontrast oraz odwozorowanie koloru prezentowanych urzadzeń to naprawdę pierwsza liga, zwłaszcza, że urządzenia można zsynchronizować z najnowszym soundbarem Samsung korzystającym z zaawansowanej technologii Dolby Atmos. (dzwięk przestrzenny obsługujący do 128 ścieżek audio, opracowany początkowo tylko w amerykańskich kinach). Samsung zaprezentował najnowsze modele zarówno zakrzywionych urządzeń, jak i te z najwyższej półki z wykorzystaniem Quantum Dot. Dodatkowo firma zapowiedziała, że jej telewizory SUHD będą objęte 10-letnią gwarancją. Szczególnie atrakcyjnie prezentował się na targach model: UE65KS9590.
 

                                                    IFA Samsung

Sam pawilon został opracowany w sposób bardzo zadbany, estetyczny i łatwy w nawigacji z bardzo dużym szklanym sklepieniem pośrodku.

                                                    
                               

LG Electronics.
Bardzo interesujące show zaprezentował LG Electronics. Koreańska firma na targach pokazała nową linię telewizorów OLED. Firma zbudowała dla odwiedzających piętnastometrowy tunel o szerokości ponad 7 metrów, wysokości 5m, składający się z ponad 216 ekranów OLED. Obraz wyświetlony na nim składał się z ponad 400 milonów pikseli (począwszy od życia oceanicznego, poprzez zorze polarne na przestrzeni kosmicznej kończąć). Do całości bardzo ostrego i dynamicznego obrazu została starannie dobrana muzyka z dźwiękiem przestrzennym. Całe show robiło ogromne wrażenie co sami uczestnicy często nagradzali brawami.

Całość efektów możecie podziwiać poniżej:

                         
                                

IFA to również możliwość zapoznania się z najnowszymi akcesoriami służącymi do obsługi gier komputerowych. Swoje najnowsze urządzenia zaprezentowały także firmy specjalizujące się w produkcji wysokiej klasy sprzędtu audio: Yamaha,
Technics, Denon.

Podczas samych targów można było również posłuchać muzyki w samochodzie Mercedes Maybach S600.

                 
Mercedes Maybach IFA

Na targach było obecnych wiele firm z Azji oraz praktycznie każdego zakątka świata. Sama impreza pozwala na zapoznanie się z najnowszymi trendami w technologiach i elektronice a także nawiązać cenne kontakty biznesowe (pawilony mają osobne loże biznesowe przeznaczone dla kontrahentów). Same targi to okazja, aby zobaczyć jak zmienia się świat techniki i jak nowe technologie mogą być zastosowane w biznesie. Dla jednych impreza to okazja na zamówienie przedpremierowych urządzeń, a dla innych okazja do podpatrzenia jak nowoczesne rozwiązania wdrożyć w swojej firmie. Następna edycja targów już za rok, a na wiosnę opracujemy dla Was relacje z innej niemieckiej imprezy Hannover CeBIT 2017.

Polecane

Reklama