Najlepsze aplikacje i programy dla biznesu - przegląd online.

                                                       Najlepsze aplikacje dla biznesu –wygodne wparcie dla firm.
 

Poniżej przedstawiamy opis praktycznych i prostych w obsłudze aplikacji ułatwiających pracę w firmach oraz efektywną komunikację z klientami. Aplikacje i programy przedstwione poniżej pozwalają efektywnie współpracować z pracownikami, podwykonawcami oraz klientami. Są również pomocne w codzinnej pracy i pozwalają oszczędzić sporo czasu.
 

Ze względu na charakter usług podzielone zostały one na poniższe kategorie. Zdajemy sobie sprawę, że większość z nich może być Ci znana niemniej jednak opisujemy najciekawsze z nich i sposoby ich wykorzystania.
 

Organizacja pracy:
 

Evernote:- bardzo rozbudowany notatnik online. Zapomnij o robieniu odręcznych notatek na małych karteczkach lub zeszytach. Bardzo wygodne i proste w użyciu narzedzie służące do notowania informacji w pracy i życiu prywatnym. W jednym miejscu możesz zapisywać: linki, adresy email, treści email a nawet Tweet'y. Wbrew pozorom bardzo wygodne narzędzie pozwające zapiswywać treści pomiędzy specjalnymi zakładkami. Aplikacja umożliwia również synchronizację z komuputerem i google drive. Wersja darmowa ograniczona jest do 60mb limitu przesyłu danych. Evernote świetnie sprawdza się np. na konferencjach i spotkaniach branżowych, gdzie w jednym miejscu zapisujesz linki, robisz zdjęcia, skany wizytówek i gromadzisz zapisujesz duże ilości danych w szybkim czasie.
 

Komunikacja z klientami i pracownikami.
 

Skype: - umożliwia prowadzenie bezpłatnych rozmów telefonicznych na całym świecie, wymianę informacji, widadomości tekstowych oraz publikację plików. Możliwe jest również wykonanie wideotranmisji z osobą w innym kraju. Aplikacja może być zainstalowana na smartfonie lub komputerze. Firma udostępnia również dedykowaną wersję dla klientów biznesowych.
 

Slack – aplikacja pozwalająca komunikowac się pracownikom wewnątrz firmy np. Przy realizacji okreslonego projektu. Świetnie sprawdza się przy komunikacji grupowej jak i indywidualnej. Umożliwia jednocześnie publikowanie i wymianę plików pomiędzy użytkownikami. Dobrze skonfigurowany potrafi ograniczyć ilość przesyłanych maili w firmie nawet o 1/3!
 

Narzędzie jest jednocześnie bardzo intuicyjne i wygodne w użyciu. Bardzo dobrze nadaje się również do komunikacj z klientami zagranicznymi np. przy okresowych konsultacjach. Popularny zwłaszcza w firmach projektowych, IT, finansowych oraz wymagających zebrań online.
 

Fuze: - bardzo prosta w obsłudze aplikacja pozwalająca na wykonanie videokonferencji online z poziomu smartfona. Wersja darmowa pozwala na wykonanie videokonferencji z 25 osobami.
 

MailChimp: darmowe narzedzie do wysyłania mailingu oraz newsletterów. Świetne do zarządzania listą adresową oraz regularnej komunikacji z klientami poprzez e-mail (email marketing). Program umożliwia jednocześnie analizowania wysłanych treści i wyświetlanie ich statystyk (np jaki procent wysłanych wiadomości został otworzony przez klientów). Darmowa wersja wymaga jedynie wysyłania maili z linkiem w stopce do serwisu.
 

E-commerce, strony www i płatności:
 

Paypalaplikacja do dokonywania płatności internetowych bez udostępniania swoich danych osobowych . Dzięki niej możesz opłacić pobranie e-booka, wykupić abonament w serwisie www lub zapłacić za towar w sklepie internetowym. Przydatna zwłaszcza jeśli planujesz płacić w walucie obcej za towary lub usługi w zagranicznych serwisach. Aby skorzystać z PayPal musisz założyć

konto w serwisie i wybrać sposób płatności (karta lub konto). Od tego momentu możesz płacić

za jego pośrednictwem na każdej stronie gdzie widzisz logo systemu. Aktualnie PayPal obsługuje

26 walut i działa w ponad 200 krajach na świecie.
 

Śledzenie opinii o firmie w internecie :
 

SocialMention: - darmowe, rozbudowane i jednocześnie bardzo rozbudowane narzędzie do śledzenia opinie o Twojej firmie oraz dyskusji związanych z branżą w któej pracujesz. Wygodne narzędzie do śledzenia kanałó Social Media w możliwością zapisu informacji do pliku w Exel'u.

Google Analytics: - rozbudowany panel do analityki webowej. Idealnie nadający się do śledzenia i monitorowania pracy strony / sklepu internetowego. Posiada wiele rozbudowanych funkcji dzięki którym dowiesz się: skąd pochodzą osoby odwiedzające Twoją witrynę, w jaki są wieku, z jakiego Państwa wchodza na strony, jak długo czasu spędzają na stronie i jakie treści interesują ich najbardziej. GA dostarcza wiele cennych informacji zwłaszcza dla osób ciągle pracujących nad rozwojem swojego biznesu w sieci.
 

Social Media:
 

LinkedIn: Linkedin to portal pozwalający na nawiązywanie kontaktów biznesowych z ludźmi z całego świata. Jest to jednocześnie największa na świecie społeczność profesjonalistów licząca ponad 400 milionów osób. LinkedIn to świetne narzędzie do networkingu online, gdzie można wymieniać się kontaktami lub dzielić informacjami w zamkniętych grupach.
 

Serwis pokazuje również powiązania pomiędzy użytkownikami oraz pozwala na założenie profilu firmowego promującego usługi Twojej firm. Jest również bardzo przyjazny w obsłudze i posiada tłumaczenie na język polski. Warto założyć tu konto bo użytkownicy serwisu publikują wiele praktycznych i ciekawych bznesowo treści. LinkedIn jest również wykorzystywany często przez firmy headhunter'skie zajmujące się profesjonalnym doborem kadr do stanowisk pracy.
 

Instagram: aplikacja do dzielenia się zdjęciami była największym hitem marketingowym w 2015 roku. Świetna do publikacji zdjęć produktów i publikacji treści osobom o wspólnych zainteresowaniach.W USA firmy masowo korzystają z niej do przekierowań na strony główne oraz do zapisów na listy e-mailingowe. Więcej o aplikacji znajdziesz w naszym artykule: Social Media dla firm.
 

Świat informatyki ma to do siebie, iż co chwilę pojawiają się świetne i praktyczne rozwiązania ułatwiające prowadzenie firmy, komunikację z klientami oraz zarabianie pieniędzy. W miarę upływu czasy artykuł będzie uaktualniany i zawierał nowe informacje o wartych uwagi aplikacjach i programach.
 

Jeśli zależy Ci na publikacji informacji o swoim programie lub aplikacji biznesowej jesteśmy otwarci na Twoje propozycje. Skonaktuj się z nami poprzez dział Kontakt/Media.

Polecane

Reklama